Galeria Pomorska pomaga!

Galeria Pomorska to najdłużej działające centrum handlowe na terenie Bydgoszczy. Mimo tak trudnego okresu dla handlu, jakim jest pandemia koronawirusa, wciąż prowadzi działania społeczne w ramach projektów CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu.

1 kwietnia 2020 roku Galeria Pomorska utworzyła na Facebooku grupę „Bydgoszcz pomaga”, która ma na celu połączenie osób, które chcą nieść pomoc osobom starszym lub niepełnosprawnym w codziennych czynnościach, takich jak np. wyprowadzanie psa na spacer czy zrobienie zakupów, oraz tych, które takiej pomocy potrzebują.

Jak to działa?

Jeśli nie możesz wyjść z domu lub potrzebujesz pomocy, wystarczy wysłać maila na adres bydgoszczpomaga@gmail.com, w której należy podać potrzebne informacje.* W ten sposób zgłosić można także znaną sobie lub bliską osobę starszą, której potrzebne jest wsparcie.

Wszelkie zapotrzebowania dotyczące pomocy będą publikowane na grupie, gdzie mogą zgłaszać się wolontariusze, chętni do jej niesienia.

„Do współpracy zaprosiliśmy także lokalne grupy harcerskie, które również wesprą osoby starsze i potrzebujące w tej nowej dla nas wszystkich sytuacji.” – mówi Izabella Knitter, marketing manager Galerii Pomorskiej.

Grupę można znaleźć za pomocą wyszukiwarki na Facebooku, wpisując jej nazwę, lub za pośrednictwem profilu Galerii Pomorskiej, przechodząc do zakładki „Grupy”.

Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/743779249717493/?source_id=183997798289124

* szczegóły można znaleźć w grupie Bydgoszcz Pomaga

#BydgoszczPomaga #WszystkodlaCB