GRAN Liga Młodzików. Tym razem Chemik lepszy od NTS-u, Toruń trzeci.

Wyjątkowo w środę 3 lutego 2021 roku odbyła się ostatnia w tym sezonie kolejka I ligi GRAN Ligi młodzików. W turnieju zmierzyły się ekipy z Bydgoszczy, Torunia i Nakła nad Notecią, a najlepiej zagrali bydgoszczanie.

W pierwszym meczu NTS zmierzył się z Chemikiem. Dobry set otwarcia nakielanie wygrali do 17. W drugiej odsłonie siatkarze z Nakła popełnili mnóstwo błędów i przegrali gładko do 17. Tie-break układał się dobrze do stanu 10:7. Dwa proste błędy i dwie źle przyjęte zagrywki dały Chemikowi prowadzenie 11:10. W końcówce zabrakło doświadczenia i tym razem to bydgoszczanie cieszyli się ze zwycięstwa.

W drugim spotkaniu, po dobrym widowisku  Chemik pokonał Budowlankę 2:0 w setach do 22 i 25.

W meczu pomiędzy Toruniem i Nakłem do wyłonienia zwycięzcy znów potrzebny był tie-break.  Początek meczu to fatalna postawa NTS-u, który przegrywał już 7:1 i 9:2. Gospodarze poprawili jednak swoją grę i dość szybko doprowadzili do remisu 11:11. Świetna dyspozycja Sebastiana Hibnera w polu zagrywki sprawiła, że od stanu 12:11 dla Budowlanki zrobiło się 20:12 dla NTS-u. Set zakończył się wygraną do 17. Po dobrym początku drugiej partii Nakło prowadziło 9:4. Trudne zagrywki dały Toruniowi serię 10-2 i po chwili NTS przegrywał 11:15. Po czasie dla trenera strata zmniejszyła się do 1 punktu, a w końcówce był remis 21:21. Słabsza postawa NTS-u w kolejnych akcjach dała gościom wygraną do 22. Na szczęście spokojna gra w tie-breaku dała nakielanom zwycięstwo 15:8.

Wyniki turnieju:
NTS Trójka Nakło – BKS Chemik I Bydgoszcz 1:2 (25:17, 17:25, 12:15)
BKS Chemik I Bydgoszcz – UKS Budowlanka Toruń 2:0 (25:22, 27:25)
UKS Budowlanka Toruń – NTS Trójka Nakło 1:2 (17:25, 25:22, 8:15)

Kolejność  w turnieju:
1. BKS Chemik I Bydgoszcz
2. NTS Trójka Nakło
3. UKS Budowlanka Toruń

NTS zagrał w składzie: Aleksander Hibner, Miłosz Sieracki, Mikołaj Garbaciak, Filip Koryluk, Kacper Walkowiak, Sebastian Hibner, Nikodem Turbiarz (libero) oraz Wojciech Tyckun (libero), Leon Waśniowski, Kacper Pilarski, Marceli Adasiak, Joachim Stepka.

Była to ostatnia kolejka I ligi GRAN Ligi Młodzików. W niedzielę zagra jeszcze II liga, ale już wiadomo, że mistrzostwo województwa zdobył Chemik Bydgoszcz, a srebrnym medalistą zostaje NTS Trójka Nakło. Trzecie miejsce zależne jest jeszcze od wyników niedzielnego turnieju.
Możliwość gry w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski zdobyły 3 zespoły z województwa – Bydgoszcz, Nakło i Toruń.