Groźny wypadek na autostradzie w regionie. Auto dostawcze uderzyło w bariery i przewróciło się na bok

Do groźnego wypadku doszło wczoraj, 17 września 2019 roku na regionalnym odcinku autostrady A1 w Warlubiu (powiat świecki).

Tuż przed godziną dziesiątą, służby zostały zawiadomione o wypadku na odcinku autostrady A1. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z wydziału ruchu drogowego ustalili już wstępne przyczyny tego zdarzenia. – 23-letni kierujący peugeot boxerem, jadąc w kierunku Gdańska, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w bariery ochronne – relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Oprócz policjantów, na miejscu zdarzenia pracowali także ratownicy medyczni i strażacy. Kierujący samochodem został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście – jak informują służby – nikt w wyniku tego zdarzenia nie ucierpiał. Wiadomo także, że 23-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy, a za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, policjanci ukarali go mandatem i punktami karnymi.

Na czas prowadzenia działań służb, ruch odbywał się płynnie, choć po uderzeniu w bariery i przewróceniu się na bok, peugeot częściowo zablokował prawy pas jezdni.

Szymon Fiałkowski – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcia: KPP Świecie