Groźny wypadek na ulicy Toruńskiej we Włocławku. Autobus zderzył się z osobówką

Do wypadku doszło w niedzielę 8 września 2019 roku około godziny 10:10 na ulicy Toruńskiej we Włocławku. Autobus zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem. Na miejscu wszystkie służby ratunkowe. Droga w kierunku Włocławka  była zablokowana.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusem, który jechał w kierunku Torunia (kierowca narodowości ukraińskiej) zauważył zbyt późno kolumnę pojazdów, która zatrzymała się by przepuścić pieszego. Kierowca autokaru nie zdążył wyhamować i żeby uniknąć zderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w volkswagena jadącego w kierunku Włocławka.

Kobieta jadąca volkswagenem trafiła do szpitala. Autokarem podróżowało 21 osób (plus 2 kierowców, wszyscy narodowości ukraińskiej). Nikomu nic się nie stało. Przewoźnik dostarczył pojazd zastępczy.

Komunikat KMP we Włocławku
Do zdarzenia doszło dzisiaj (08.09.2019) po godzinie 10 na ulicy Toruńskie we Włocławku, gdzie zderzyły się czołowo autobus z vw osobowym. Natychmiast wysłano wszystkie służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że 55-letni kierujący autobusem jadąc w stronę Torunia zauważył przed sobą dwa pojazdy osobowe, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Chcąc uniknąć wjechania w stojące pojazdy zaczął hamować i stracił panowanie nad autobusem.
To spowodowało, że pojazd zjechał na pas zieleni oddzielający jezdnie lekko uderzając w jeden z stojących pojazdów przed przejściem dla pieszych. Dalej autobus wjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w vw poruszającego się w stronę centrum Włocławka. W wyniku uderzenia 30-letnia kierująca vw została zabrana do szpitala, natomiast po pewnym czasie także tam trafił pasażer osobówki. Autobusem podróżowało 21 pasażerów oraz dwóch kierowców, którym nic się nie stało i pozostali na miejscu zdarzenia. Do wyjaśnienia przyczyn mundurowi zatrzymali 55-letniego kierującego autobusem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy.
Na czas wykonywanych czynności Zarządzanie Kryzysowe Urzędu Miasta we Włocławku podstawiło autobus komunikacji miejskiej, w którym uczestnicy zdarzenia oczekiwali na dojazd zastępczego pojazdu. Po zakończeniu czynności udali się oni w dalszą drogę. Przez cztery godziny droga K-91 w kierunku Łodzi była zablokowana, a policjanci zorganizowali objazd. Teraz włocławscy policjanci prowadzą postępowanie mające wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

CP – Włocławek naszemiasto