III Bydgoskie Forum Bursztynowego Szlaku

W dniu 18 września 2023 roku Nowy Bursztynowy Szlak po raz trzeci organizuje Bydgoskie Forum, tegoroczna edycja będzie w sposób szczególny nawiązywać do 90. rocznicy budowy Magistrali Węglowej, ale dyskutować będziemy głównie o jej przyszłości. Modernizacja ciągu linii kolejowej nr 201 według zaktualizowanego Krajowego Programu Kolejowego będzie jedną z ważniejszych inwestycji kolejowych w perspektywie do 2030 roku w Polsce, a jednocześnie jedną z bardziej oczekiwanych.

Ubiegły rok pokazał jak ważne jest zwiększenie przepustowości tej linii kolejowej, gdy z jednej strony Polska importowała spore ilości węgla, z drugiej strony przez nasz kraj odbywał się tranzyt ukraińskiego zboża. O aktualnym etapie modernizacji powiedzą koordynatorzy projektów z PKP PLK.

W programie konferencji jest też informacja prezesa spółki Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo o procesie inwestycyjnym, z kolei Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna opowie o swoim nowym produkcie Polskiej Strefie Inwestycji.  Tak jak co roku odwiedzą nas goście z Portu Morskiego w Gdyniu z tematem wystąpienia: ,,Integracja Portu Gdynia z zapleczem, ze szczególnym uwzględnieniem terminali intermodalnych”,

W drugiej części Forum planujemy prezentacje innowacji z naszego regionu. Planowana jest prezentacja poświęcona budowie prototypowego tunelu aerodynamicznego na skocznie narciarskie, który ma powstać jeszcze w tym roku. Będzie też o tym jak bydgoskie pralkomaty zdobywają kolejne państwa Europy oraz o ekspansji gospodarczej w krajach arabskich.

Patronat honorowy: Minister – Członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Komisja Infrastruktury Sejmu RP.

Partner główny: EKR
Partnerzy: Krajowa Grupa Spożywcza, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Kor-Pol Invest, BluStreamTV.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00.
Pełen program dostępny: https://bursztynowyszlak.eu/index.php/2023/08/29/zapraszamy-na-iii-bydgoskie-forum-bursztynowego-szlaku/

Tak jak co roku będziemy mieli profesjonalne zdjęcia, które możemy udostępnić. Dzięki współpracy z BluStreamTV na potrzeby zainteresowanych redakcji będą dostępne też setki z prelegentami.

Łukasz Religa – Nowy Bursztynowy Szlak