Informacja dotycząca dezynfekcji w Mieście i Gminie Nakło w dn. 30.04.2020 r. oraz funkcjonowania Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w dn. 02.05.2020 r.

Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 30.04.2020 r. odbyła się w naszym mieście dezynfekcja chodników, ławek, przystanków autobusowych i koszy na śmieci.

Na ulice wyjechał sprzęt oraz pracowały osoby, które środkiem dezynfekującym spryskiwały miejsca, w których istnieje zagrożenie epidemiczne ze względu na gromadzenie się dużej ilości ludzi.

Do oprysków stosowane są środki o działaniu bakteriobójczym i wirusobójczym.

Dezynfekcja odbywa się zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, który zaleca dezynfekcję miejsc i szlaków komunikacyjnych, którymi mieszkańcy poruszają się najczęściej na piechotę.

Informujemy również, że wyjątkowo w sobotę 02.05.2020 r.  Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych PSZOK będą czynne w godzinach 6:00-14:00 z wyłączeniem punktów przy ul. Długiej, ul. Bydgoskiej i w Potulicach, które pozostaną zamknięte.

KPWiK Nakło nad Notecią