Informacja Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni w sprawie funkcjonowania sali sportowej przy ul. Wyrzyskiej

W związku z pojawiającymi się informacjami na temat mojej rzekomej niechęci wynajęcia (użyczenia) sali sportowej funkcjonującej przy Szkole Podstawowej w Kcyni przy ulicy Wyrzyskiej dla sekcji piłki ręcznej Orzeł Kcynia informuję, że moje „nie” w tej sprawie wynika wyłącznie z braku wolnych terminów. Wszystkie podmioty korzystające z sali – codziennie do 21.30 i dwa dni do 22.00 mają umowy zawarte na cały rok szkolny 2020/21
(tj. do 31.08.) Oczywiste jest, że w okresie pandemii COVID występują pewne zakłócenia i ograniczenia w funkcjonowaniu obiektu – część zajęć odbywa się z ograniczeniami ilościowymi,  niektóre zajęcia dla dzieci „przepadają”, gdyż rodzice nie decydują się na udział dziecka w treningu.  Przedstawiciel sekcji skontaktował się ze mną w tej sprawie już w trakcie trwania „sezonu halowego” i stąd wspomniana decyzja negatywna. Sama propozycja kierownika sekcji –  przedstawiona w tym czasie – nie mogła i nie może być powodem zerwania czy wypowiedzenia wcześniej zawartych umów, mimo mojej wielkiej sympatii dla „szczypiorniaka”. Jedyne propozycje godzinowe jakimi dysponujemy – członkom sekcji nie odpowiadają, co potrafię zrozumieć, gdyż wiem, że zajęci są pracą zawodową, ale były to jedyne dostępne terminy (poniedziałek i wtorek od 14.00 do 16.00).
Dziwię się jednak trochę, że sekcja piłki ręcznej nie chce skorzystać z innych sal sportowych w gminie Kcynia, gdyż o ile mi wiadomo szkoły dysponują wolnymi terminami a dla potrzeb treningowych są te sale wystarczająco duże.
Insynuowanie mi w mediach społecznościowych złej woli czy niechęci uważam w tej sytuacji – delikatnie mówiąc za nietakt, a próby wykorzystywania innych osób do wywierania jakiejś presji, są nie na miejscu.
Chcę tez powiedzieć, że wszystkie sprawy związane z funkcjonowaniem sali sportowej są w pełni transparentne. Sala funkcjonuje przez 5 dni w tygodniu i ok 2 soboty i 1 niedzielę w miesiącu. Cały obiekt obsługiwany jest przez 1 osobę!!! (w tym sprzątanie), a wszystkie koszty funkcjonowania obiektu ponosi budżet szkoły.

Z poważaniem

  Michał Poczobutt – dyrektor szkoły.