Jarmark Bożonarodzeniowy w Krzywoustym

  1. grudnia br w naszej szkole odbył się tradycyjnie Jarmark Bożonarodzeniowy. Tym razem pieniążki zbieraliśmy na terapię Michałka, który szczęśliwie uporał się ze złośliwym nowotworem dołu skrzydłowo-podniebiennego, jednak nadal jest pod opieką wielu specjalistów. Organizacją tego wydarzenia zajęła się klasa I prawnicza we współpracy ze szkolnym chórem pod opieką pani profesor Marty Trudzińskiej, a nad całością czuwała pani profesor Katarzyna Łapińska.

Jarmark zorganizowany był w auli, w której w ciągu 5 godzin można było kupować rzeczy przygotowane przez uczniów. Swoje stoisko po raz pierwszy przygotowali również nasi nauczyciele!

Kreatywność młodzieży nie zna granic, na stoiskach można było kupić wiele różnorakich rzeczy, począwszy od ciast, ciasteczek i pierników, przez kawę i hot-dogi, kończąc na obrazie. Ze wszystkich dziesięciu stoisk udało nam się zebrać rekordową ilość pieniędzy! Było to ponad 2.000 zł. Ale to nie wszystko, ponieważ wiele klas zrezygnowało z wręczania sobie tradycyjnych upominków, a pieniążki  przekazali na terapię Michałka. Wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 5.000 zł. Wszystkie zebrane fundusze zostaną wpłacone na konto fundacji, do której należy chłopiec.

Podczas lekcji wybrane klasy zbierały się w auli, by posłuchać nieco historii o symbolice świąt i atutów z nimi związanych. Czas umilił nam debiutujący zespół „Otto’s Band” i solowe występy: Zosi Krzyżanowskiej, Martyny Urban i Gosi Maciejewskiej. Następnie klasy brały udział w turnieju „Jaka to kolęda?”, przygotowanym przez chór. Zadaniem uczniów z poszczególnych klas było odgadywanie nazw kolęd po określonej ilości „nutek”.  Nagrodą dla zwycięskich klas był upominek wręczany przez Gwiazdora i wspólne zdjęcie. W tak sympatycznej atmosferze zbieraliśmy pieniądze dla Michałka.

Ten dzień zdecydowanie był dniem magicznym. Wprowadził wszystkich obecnych w świąteczny klimat i atmosferę. Włączając się w akcję pokazaliśmy, że pomóc jest piękna.

W tym miejscu warto podziękować raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w akcję, to dzięki WAM Michał ma wielką szansę na powrót do pełni zdrowia. Miejmy nadzieję, że zebrane pieniądze mu w tym pomogą.

Z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt!

tekst: Hubert Antczak I pr

zdjęcia: Weronika Olearczyk III pr