Kcynia: Kacper Gieryk został powołany do kadry narodowej. Gratulujemy i trzymamy kciuki

Od najmłodszych lat jeździł na sportowym rowerze. Ciężko pracował, systematycznie trenował i nigdy nie zwątpił w to co miał najcenniejszego. Kacper Gieryk, dziś 17 letni zawodnik TTK Kalisz został powołany do 6 osobowej kadry narodowej w jeździe na torze. Taka wspaniała informacja dotarła do redakcji i spieszymy aby ja Państwu przekazać.
Życia młodego kolarza z Kcyni przeplatane jest sukcesami i porażkami sportowymi. Jak to w rywalizacji aby osiągnąć upragniony sukces trzeba bardzo dużego wysiłku, godzin treningów i sprzętu. Niestety tak się dzieje, że w tak indywidualnym sporcie, który uprawia młody kolarz z Kcyni potrzebne są duże środki finansowe. Jak podkreśla mama młodego sportowca na wielkie wsparcie ze strony Gminy Kcynia nie mogła liczyć. Kacper w czasie gdy był uczniem szkół z Gminy Kcynia otrzymywał stypendia Burmistrza Kcyni, co był kroplą w morzy potrzeb. Obecnie zawodnik TTK w Kaliszu nie uczy się na terenie Gminy Kcynia, co jednoznacznie wykluczyło go z uprawnień do wsparcie finansowego ze strony Gminy Kcynia, mimo, iż cały czas jest mieszkańcem Gminy Kcynia.
Mając na uwadze utrzymanie syna w klubie zostaliśmy zmuszeni do tymczasowej zmiany zamieszkania. Kacper dostał się do kardy narodowej w jeździe na torze, z czego się bardzo cieszymy- mówi naszej redakcji Pani Dorota Gieryk.
Kacper Gieryk to nasz czołowy specjalista od jazdy na czas. Jak widać, przed każdym treningiem nie opuszcza go optymizm i humor. Widać, że kocha ten sport. Tak trzymać!- napisali na frontpage klubu TTK Kalisz działacze klubu pod zdjęciem kcynianina.
Jestem przekonany, że będziemy w najbliższej przyszłości mogli oglądać na ekranach telewizorów finisze i dekoracje na podle Kacpra Gieryka, czego jemu, jego rodzicom i społeczeństwu Gminy Kcynia życzymy.
tekst.Robert Koniec
fot.arch. prywatne Doroty Gieryk