Kcyńskie morsy przekazały zlicytowanego misia dzieciom z Domu Dziecka w Kołdrąbiu

Tydzień temu wylicytowali wielkiego misia podczas 28 Finału WOŚP, a wczoraj przekazali ogromna maskotkę dzieciakom z Domu Dziecka w Kołdrąbiu. Tak jak zapowiadali, tak zrobili. Przed niedzielnym morsowaniem członkowie grupy Ice Team Morsy Kcynia pojechali do „Słonecznej Przystani” w Kołdrąbiu aby odwiedzić mieszkające tam dzieci i młodzież.

Kcyńskie morsy sprawiły ogromna niespodziankę mieszkańcom Domu Dziecka, gdyż do wielkiego białego misia dołączył jego brat podarowany przez foczkę Iwonę i wspólnie zostali przekazani w ramiona dzieciaków. O tym, że w gościnę nie jedzie się z pusta ręką wiedzą bardzo dobrze sympatycy zimnych kąpieli z Kcyni, którzy podarowali dzieciom dwa kartony słodyczy, trzy skrzyneczki zdrowych jabłek, smaczną drożdżówkę i rogale upieczone na specjalną wizytę w Domu Dziecka. Kcyńskie morsy w zamian otrzymały symboliczne serce wykonane z wikliny i gościnna kawę.

Jak to bywa w każdą niedzielę odbyła się kąpiel w jeziorze. To była kolejna okazja do integracji z grupa morsów z Janowca Wielkopolskiego i Rogowa. Po wspólnej kąpieli odbyła się biesiada przy ognisku, pieczonej kiełbasce i gorącej herbacie.

tekst i fot. Robert Koniec