Nina i Joshua z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku wśród Laureatów Konkursu Kuratoryjnego

Poniedziałek 06 maja 2024 roku to dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku dzień szczególny. Dwoje utalentowanych uczniów, Nina Rzyska i  Joshua Rand, odebrało prestiżowe nagrody w tegorocznych konkursach przedmiotowych, zorganizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

W trakcie uroczystej gali, która odbyła się w auli Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki z rąk Kuratora Oświaty, pani Grażyny Dziedzic.

Joshua Rand, już jako siódmoklasista, został uhonorowany tytułem Laureata z języka angielskiego. To wyjątkowe wyróżnienie jest nie tylko dowodem talentu ucznia, lecz także owocem niezwykłej determinacji i wysiłku, jakie Joshua, pod okiem nauczycielki, pani Katarzyny Stasiak, włożył w przygotowania do konkursu.

Nie mniej imponujące było osiągnięcie Niny Rzyskiej, uczennicy klasy VIII, która odebrała zasłużony dyplom Laureatki konkursu z języka niemieckiego, będąc pod opieką pani Ilony Sai. Pasja do nauki języka niemieckiego Niny, przyniosły jej słuszną nagrodę, potwierdzającą nie tylko jej zdolności, lecz także poświęcenie włożone w naukę.

Ważną rolę w osiągnięciu tych inspirujących sukcesów odegrali rodzice, którzy będąc przy boku swoich dzieci, służyli radą, wsparciem emocjonalnym, jak i motywowali do systematycznych ćwiczeń językowych w domu.

Stawienie czoła konkursowi kuratoryjnemu to nie tylko wyzwanie, lecz także próba charakteru i determinacji. Trzy etapy konkursu, od lokalnych eliminacji w szkole, przez etap rejonowy, aż po wojewódzki finał, dostarczyły uczestnikom mnóstwo przeżyć. Jednakże, satysfakcja z osiągnięcia sukcesu w tak prestiżowym konkursie stanowi nagrodę nie do przecenienia. Sukces Joshuy i Niny nie tylko inspiruje, lecz także stanowi doskonały przykład dla wszystkich uczniów, którzy marzą o osiągnięciu swoich największych celów.

Materiał: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku