KGW Młode Łanki zaprasza na swoje inicjatywy

KGW Młode Łanki zaprasza w październiku na „Biesiadę powstańczą z elementami żywej lekcji historii” z udziałem nakielskiego Chóru Nadzieja oraz Towarzystwa Historycznego w Kcyni. Biesiada organizowana jest w ramach projektu „Powstanie Wielkopolskie – kluczem do Naszej Wolności”. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Biesiada odbędzie się 26 października 2019 r. (sobota) o godz. 17.00.

Poza biesiadą odbędą się również warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty literackie z autorką książki dla dzieci o Powstaniu Wielkopolskim panią Magda Podbylska. Wszystkie inicjatywy odbędą się w Łankowicach. Na warsztaty obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły na profilu KGW Młode Łanki na Facebook. Partnerzy projektu: Towarzystwo Historyczne w Kcyni, Muzeum Ziemi Szubińskiej, Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej,

Warto dodać, że KGW Młode Łanki jest jedyną organizacją z Gminy Kcynia, która pozyskała dotację w ramach naboru „Koalicje dla Niepodległej”. Gratulujemy!

materiał: Anna Duda-Nowicka KGW Młode Łanki