Kierowcy stracili uprawnienia za nadmierną prędkość

W ostatnich dniach policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami aż trzem kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Mieszkańcy powiatu bydgoskiego odzyskają uprawnienia po upływie trzech miesięcy.

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego podczas codziennych służb systematycznie eliminują z ruchu kierowców, którzy za nic mają przepisy. Tylko w ostatnich dniach mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami aż trzem kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h.

34-letni kierowca skody, 47-letni kierowca bmw oraz 45-letni kierowca  forda zostali skontrolowani w Ślesinie. Mężczyźni stracili na 3 miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami, otrzymali mandaty, a do ich konta zostanie doliczone po 10 punktów karnych.

Policja ponownie apeluje do kierowców przypominając, że nadmierna prędkość może być śmiertelna w skutkach. Kierowca łamiący przepisy związane z ograniczeniem prędkości stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też innych użytkowników dróg.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią