Kolejna kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki i kolejne emocje

Nakielska Liga Siatkówki nabiera tempa. 19 listopada 2923 roku rozegrano trzecią kolejkę, a najciekawszy mecz pomiędzy Starą Gwardią a Strefą Łochowo zakończył się wynikiem 2:1 i 19:17 w decydującym secie.

Pol- Ast Bydgoszcz – MiSSM Trzecia Fala 2:0 (25:22, 25:22)

Faworytem tego spotkania byli z pewnością gracze Trzeciej Fali, ale tego dnia nie byli sobą. Bez energii, ospali,dali się zdominować rywalom, którzy skrzętnie wykorzystali swoją szansę i zgarnęli komplet punktów za pewne zwycięstwo. Już od pierwszych akcji bydgoszczanie osiągnęli nieznaczną przewagę, którą sukcesywnie powiększali. Mimo sporej liczby błędów własnych kontrolowali boiskowe wydarzenia, prowadzili nawet 24:16. Wtedy w polu zagrywki pojawił się Jakub Adamczewski, który skutecznymi serwisami poprawił wynik i doprowadził do nerwów w ekipie Pol- Ast. Nie dał jednak rady zniwelować całości strat, a Bydgoszcz prowadziła 1:0. Kolejna partia miała podobny przebieg. Fala nadal trwała w marazmie, a jej przeciwnicy znajdowali się ciągle z przodu. Próby mobilizacji nic nie dały, a Pol- Ast był z każdą piłką coraz bliżej wygranej. Zdołał zachować prowadzenie do końca i niespodziewanie mógł się cieszyć z trzech oczek do tabeli.

Strefa Łochowo – Stara Gwardia NTS 1:2 (16:25, 27:25, 17:19)

Hitowe starcie tej kolejki nie rozczarowało. Mimo braku Andrzeja Manowskiego –  podstawowego rozgrywającego, Gwardia już od połowy pierwszej partii zaczęła przeważać. W tym okresie Waldemar Wnuk popisał się serią trudnych zagrywek, co zaowocowało zbudowaniem pokaźnej przewagi przez NTS. Bez większych problemów zdołał on utrzymać ją do końca. Druga odsłona pozbawiona była już dłuższych serii z obu stron, a walka trwała punkt za punkt. Kiedy wydawało się, że szala zwycięstwa przechyla się na korzyść Gwardzistów, dobrą zmianę dał Artur Grochowski, sprawiając, że doszło do zaciętej końcówki. W niej i jedni, i drudzy mieli piłki setowe, ale ostatecznie Strefa doprowadziła do tie- breaka, który szybko przerodził się walkę między Mateuszem Krupińskim a Maciejem Tomczyńskim. Obaj liderzy wzięli ciężar gry na swoje barki, a ich koledzy dobrą dyspozycją sprawili, że widowisko było przednie. Łochowo mogło zwyciężyć, mieli dwa meczbole. To się zemściło – NTS wykorzystał trzecią okazję na domknięcie meczu, tym samym pozostając bez porażki w tegorocznych rozgrywkach. Najwięcej oczek zdobyli wspomniani Krupiński i Tomczyński – odpowiednio 17 i 15.

Spmedia.pl – COL-MAR NTS Młodzicy 2:0 (25:12, 25:13)

W poprzedniej kolejce Młodzicy zaprezentowali się całkiem nieźle, czym rozbudzili apetyty swoich kibiców. Dziś nie było już tak różowo. W starciu z ekipą Spmedia.pl stanowili jedynie tło dla rywali. I w pierwszej, i w drugiej odsłonie nie potrafili w najmniejszym stopniu zagrozić przeciwnikom, na tablicy widniał nawet wynik 20:5. Jedynie pod koniec pojedynku kilka niezłych zagrań zaprezentował Karol Leppert, ale było to za mało, aby uzbierać choćby 15 punktów w secie. Przewaga Spmedia.pl pozostawała niezagrożona – nadal pozostają niepokonani.

COL-MAR NTS Młodzicy – Wczorajsi 0:2 (12:25, 18:25)

Trudno było się spodziewać radykalnej poprawy gry Młodzików w kolejnym spotkaniu. Chociaż zaprezentowali się nieco lepiej, to jednak przewaga ich starszych kolegów była bezdyskusyjna. Zwłaszcza w pierwszej partii Wczorajsi rządzili na parkiecie. Skutecznie zagrywali, utrudniając NTS-owi wyprowadzenie składnych akcji. 25:12 i koniec seta. Drugi był bardziej zacięty, szczególnie na początku. Do stanu 9:9 COL- MAR pozostawał pełen animuszu, a skuteczny Mikołaj Markuszewski zapewniał swej ekipie siłę ognia. Później na zagrywce zameldował się Marceli Adasiak, zanotował serię i stało się jasne, że Młodzicy na razie pozostaną bez zwycięstwa. Ulegli do 18 i nadal zbierają tylko doświadczenie, a nie punkty do tabeli.