Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z dróg

Nakielscy policjanci po raz kolejny uniemożliwili dalszą jazdę kierowcom: ,,na podwójnym gazie” oraz pod wpływem środków odurzających.

W minioną sobotę (25.01.20) około godziny 18.20 w Szubinie na ul. Orzeszkowej ,,patrolowcy” z miejscowego komisariatu, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd opel zafira. Podczas prowadzonych czynności mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol. 51-letni mieszkaniec Szubina został przewieziony do jednostki i sprawdzony alkomatem. Badanie to dowiodło, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu.

Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami i przekazali mężczyznę pod opiekę rodziny. Niebawem mieszkaniec Szubina ponownie spotka się z mundurowymi i usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 51-latka zdecyduje sąd.

Ponadto, wczoraj (26.01.20) około godziny 1.30 podczas służby nakielscy „patrolowcy” zatrzymali na ul. Poznańskiej w Nakle do kontroli drogowej opla. Siedzący za kierownicą 19-latek był zdenerwowany, a jego wygląd wskazywał, że może być pod działaniem zabronionych substancji. By mieć pewność, co do stanu trzeźwości mieszkańca nakielskiej gminy, policjanci przewieźli go do komendy, a tam sprawdzili narkotesterem. Przeprowadzone badanie dowiodło, że w organizmie 19-latka była marihuana.  

Kierowca natychmiast stracił prawo jazdy. Usłyszał też zarzuty za prowadzenie pojazdu pod działaniem środków odurzających. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP w Nakle nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne