Kolizja dwóch ciężarówek na autostradzie A-1 całkowicie zablokowała ruch w kierunku Gdańska

Zdarzenie z udziałem dwóch ciężarówek zablokowało na kilka godzin autostradę w kierunku Gdańska i przez ten czas wyznaczony był przez policjantów oraz służbę autostradową objazd. Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy na 195 kilometrze. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów ciężarowych jeden z kierujących został przetransportowany do szpitala, a dwa pasy zostały zablokowane.

Do zderzenia się dwóch samochodów ciężarowych marki Scania i Man doszło dzisiaj (9.11.20) o godzinie 2.00 w nocy na autostradzie A-1 za węzłem autostradowym w pobliżu miejscowości Pikutkowo pow. włocławski w kierunku Gdańska. Z ustaleń mundurowych wynika, że 54-letni kierujący manem z naczepą zatrzymał się częściowo na pasie awaryjnym i prawym pasie ruchu. Powodem była usterka pojazdu i kiedy kierowca wyszedł to sprawdzić w stojący pojazd uderzyła scania z naczepą. W wyniku tego uderzenia kierujący nią 25-latek został zabrany do szpitala na badania, a oba pasy w kierunku Gdańska zostały zablokowane. Z uszkodzonej naczepy na jezdnię rozsypał się towar, a także z ciągnika siodłowego wylał się na jezdnię olej napędowy. Przez kilka godzin trwało neutralizowanie plamy paliwa oraz sprzątanie pojazdów. W tym czasie policjanci wspólnie ze służbą autostradową wyznaczyli objazd zablokowanego odcinka autostrady przez Włocławek.

Na szczęście kierowcy zabranemu do szpitala nic poważnego się nie stało, a badanie uczestników wykazało, że byli oni trzeźwi. Policjanci ruchu drogowego za nieprawidłowe zatrzymanie się na autostradzie i spowodowanie zdarzenia drogowego ukarali mandatem karnym 54-letniego kierowcę mana.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski