Kontrole z myślą o bezpieczeństwie dzieci rozpoczynających rok szkolny

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym policjanci powiatu nakielskiego prowadzili wczoraj kontrole w rejonach placówek oświatowych. Z myślą o bezpieczeństwie dzieci, które niebawem zmierzać będą do szkół sprawdzano oznakowanie przejść i infrastrukturę drogową.

Niebawem koniec wakacji i do szkolnych ławek wrócą uczniowie. Część dzieci będzie z pewnością dowożona przez rodziców, jednak duża część do szkół chodzić będzie pieszo. Właśnie z myślą o ich bezpieczeństwie wczoraj (27.08.20) nakielska „drogówka” i dzielnicowi pełniący służbę w jednostkach na terenie powiatu, kontrolowali rejony szkół i stan przygotowania infrastruktury drogowej przy placówkach oświatowych.

Kontrolowano przejścia dla pieszych, sprawność sygnalizacji oraz oświetlenia przy tych przejściach. Uwagę zwracano również na prawidłowość oznakowania miejsc po których poruszają się piesi oraz stan urządzeń drogowych tj. barier zabezpieczających, progów zwalniających itp.

Podczas kontroli nieprawidłowości nie ujawniono, a policjanci przypominają rodzicom, by rozmawiali ze swoimi pociechami na temat tego jak bezpiecznie korzystać z tras. Niebawem na spotkaniach z najmłodszymi w szkołach mówić o tym będą także mundurowi.

autor: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią