Kraina słowa. Rozwiń swoją wyobraźnię. Nakielski Ośrodek Kultury zaprasza do zabawy

„Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, za siedmioma dolinami, daleko, a może nie aż tak daleko, a blisko, tuż za zakrętem, może na Waszej ulicy, mieszkała mała dziewczynka w różowej sukience. Wyglądała na może dziewięć, może dziesięć lat. Jak miała na imię? Marianka, Klaudia, Dominika, a może Lilka, a może tak jak Ty? Zosia, Amelka lub Oliwka. Lubiła tańczyć z motylami na łące, wymyślać zagadki dla swoich przyjaciół, godzinami wpatrywała się w niebo, szukając w chmurach nowych przygód.
Gdzie mieszkała? W chatce pod lasem? W ogromnym domu z ogrodem? A może w starym kaloszu ukrytym miedzy wielkim słonecznikami? W wielkim mieście, z pędzącymi autami, ludźmi i czasem? Czy też sielskiej chałupie, pachnącej świeżo upieczonym chlebem, szarlotką z cynamonem i lawendą mieszkającą na oknie, gdzie czas się zatrzymał.
Nie mieszkała w zamku, ale pewnego dnia się w nim znalazła. Jak? Dlaczego? Któż to wie…”
Gdzie mieszka Dziewczynka? W jaki sposób i dlaczego znalazła się w zamku? Do zabawy ze słowem zapraszamy Małych i Dużych. Pomysły można wpisywać : https://www.facebook.com/nakielskiosrodekkultury pod postem „KRAINA SŁOWA” w komentarzach lub przesłać na adres nok@nok.naklo.pl z dopiskiem „Kraina słowa”.
Lidia Bembnista – Nakielski Ośrodek Kultury