Kreatywnie i aktywnie podczas ferii

Ferie zimowe to okres odpoczynku od zajęć szkolnych, to również możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Zgodnie z coroczną tradycją, Szkoła Podstawowa im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach po raz kolejny zorganizowała zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

W pierwszym tygodniu ferii przygotowano bogaty program, aby uczniowie kreatywnie, aktywnie i radośnie spędzili wolny czas od nauki. Uczestnicy zajęć mogli rozwijać swoje zdolności plastyczne, wykonując prace pod hasłem ,,W krainie ulubionych bajek”, z wykorzystaniem wybranych technik plastycznych. Pracy twórczej towarzyszyło zaangażowanie i pomysłowość młodych artystów. Dużym zainteresowaniem cieszył się również Turniej Tenisa Stołowego, który przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. W turnieju zwyciężył Mikołaj Guzik, drugie miejsce zajął Aleksander Jaruzal, a trzecie Mateusz Ziemiński. Sporo satysfakcji przysporzyły także rzuty osobiste do kosza i tu zwyciężyła Dominika Świtalska, drugie miejsca zdobyła Amelia Grzegorek, natomiast trzecie Sandra Stanecka. Zarówno uczestnicy zajęć plastycznych jak i rozgrywek sportowych otrzymali nagrody rzeczowe.

W trakcie zimowiska odbył się również bal karnawałowy, podczas którego dzieci mogły wcielić się w kogoś innego, przebrać się za znaną i lubianą postać. Każdy mógł zaprezentować swój strój przed uczestnikami balu. W tym dniu DJ Marcin Gąsiorowski, który poprowadził zabawę nikomu nie pozwolił się nudzić. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w zabawach tanecznych, które przysporzyły wiele radości. Na uczestników zabawy czekała również niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Ponadto dużo niezapomnianych wrażeń dostarczył wyjazd do ,,Centrum Zabaw i Trampolin- Park 17” w Bydgoszczy, gdzie można było spożytkować pokłady swojej energii. Zestaw różnych trampolin gwarantował niezwykłe doznania  i rozrywkę w bezpiecznych warunkach.

Atrakcje, które czekały na uczestników zimowiska były możliwe dzięki wsparciu ludzi i instytucji dobrego serca, dlatego też zarówno dzieci, jak i rodzice oraz nauczyciele dziękują Państwu Bożenie i Grzegorzowi Mordzak, Bankowi Spółdzielczemu w Kcyni, Radzie Sołeckiej wsi Sipiory, Radzie Rodziców przy SP w Sipiorach i Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju wsi Sipiory i Studzienki ,,Sąsiedzi”.

Wszystkim dopisywał dobry humor, a czas spędzony wspólnie z rówieśnikami pozostanie na długo w pamięci.

materiał: Szkoła Podstawowa Sipiory