Luks Start Nakło u wojewody

W dniu 28 sierpnia 2019 roku troje zawodników Luks Start Nakło wraz z trenerami odwiedziło  Kujawsko–Pomorski  Urząd Wojewódzki  w Bydgoszczy.

Reprezentację nakielskiego klubu stanowili: Aleksandra Nowaczewska – mistrzyni Polski U18 w rzucie młotem, Dawid Wegner – mistrz Polski U20 w rzucie oszczepem, Eryk Kołodziejczak – mistrz Europy U18 w rzucie oszczepem wraz z trenerami Anną Jankowską i Marcinem Jankowskim. W spotkaniu wzięli także udział: Mikołaj Bogdanowicz – wojewoda Kujawsko-Pomorski, Sławomir Napierała – burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Bartłomiej Bartnicki ­ – pełnomocnik wojewody ds. sportu.

Rozmawiano o sukcesach sportowych nakielskiej młodzieży na arenie nie tylko województwa czy kraju, ale i Europy. Trener Marcin Jankowski przedstawił funkcjonowanie klubu i problemy, z jakimi muszą się mierzyć na co dzień, a ostatnie sukcesy sportowców Luks Start Nakło były okazją do rozmów o dalszych planach  klubu.  Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie, a gospodarz wręczył przybyłym gościom okolicznościowe upominki.

Karol Maliński – UMiG Nakło nad Notecią