Marzena Wróblewska najlepszą położną w województwie kujawsko-pomorskim

Położna Marzena Wróblewska została najlepszą położną w województwie kujawsko-pomorskim w ramach 7. edycji konkursu „Położna na medal”. Do konkursu łącznie zostało zgłoszonych 528 położnych, na które  oddano 16 956 głosów. Konkurs, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Akademia Malucha Alantan (AMA), jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej mówiącej o roli położnych i standardach opieki okołoporodowej.

Najlepsza położna w województwie

Konkurs „Położna na medal” wyłania 3 najlepsze położne ogólnopolskie oraz najlepsze położne z każdego województwa.

W województwie kujawsko-pomorskim zwyciężyła Marzena Wróblewska, położna z 34-letnim stażem. Od początku swojej kariery zawodowej związana jest z Kliniką Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy na sali porodowej. Swoją wiedzą i doświadczeniem od kilkunastu lat dzieli się z młodszymi położnymi na Uniwersytecie Medycznym. Po godzinach pasjonują ją podróże, zwiedzanie świata i poznawanie nowych kultur.

Wyróżnienie w konkursie „Położna na medal” ma dla mnie ogromne znaczenie.Świadczy o tym, że kobiety którym mogłam pomóc pamiętają mnie i głosując na mnie nagrodziły moje zaangażowanie oraz serce włożone w pracę – mówi Marzena Wróblewska, zwycięska położna w województwie kujawsko-pomorskim.

Kampania inna niż wszystkie

To już 7 edycja kampanii społeczno – edukacyjnej „Położna na medal” w ramach której prowadzony jest konkurs pod tym samym tytułem. Kampania i konkurs przebiegały w cieniu pandemii koronawirusa. Etap nominacji położnych i możliwość oddawania na nie głosów – tradycyjnie wystartowały 1 kwietnia 2020 – zbiegł się w czasie z pierwszym lockdownem i koniecznością wprowadzenia obostrzeń ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa.

W związku z nadzwyczajna sytuacją organizatorzy postanowili wydłużyć czas składania nominacji. Zamiast do 31 lipca położne można było zgłaszać do końca września.

W 7. edycji wzięło udział 528 położnych z całej Polski, na które łącznie oddano 16 956 głosów. Laureatką ogólnopolską została Agnieszka Małolepszy z Łodzi (woj. łódzkie) na którą oddano 1403 głosy. Drugie miejsce w konkursie, z liczbą 1384 głosów, zajęła położna Joanna Kucharska z Krosna (woj. podkarpackie). Trzecie miejsce z 1242 głosami przypadło Katarzynie Janik z Opola (woj. opolskie).

Pomysłodawcą kampanii oraz konkursu jest AMA Akademia Malucha Alantan. Inicjatywa, w ramach której propagowany jest bezpieczny i zdrowy styl życia dzieci i rodziców, a także promowane są wysokie standardy opieki okołoporodowej. W tym roku patronat honorowy nad konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a wsparcia merytorycznego udzieliły: Fundacja Rodzić po Ludzku, Polskie Towarzystwo Położnych, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz Polskie Centrum Edukacji.

www.poloznanamedal.pl