Mieszkaniec Mroczy stracił prawo jazdy, bo jechał za szybko

Mieszkaniec Mroczy na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Wszystko przez to, że w obszarze zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Za popełnione wykroczenie kierowca został ukarany mandatem i „wzbogacił się” o punkty karne.

Wczoraj (6.02.20) patrol nakielskiej „drogówki” pełnili służbę na terenie gminy Mrocza. Będąc w Krukówku funkcjonariusze zauważyli jadącego z dużą prędkością mercedesa. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca jechał przez obszar zabudowany aż o 73 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy.

Mundurowi zatrzymali mercedesa do kontroli. Za jego kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec Mroczy. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 73 km/h policjanci na okres 3 miesięcy zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami i ukarali 400 złotowym mandatem. Do konta kierowcy dopisanych zostanie też aż 10 punktów karnych.

Policjanci ponownie apelują do kierowców: Noga z gazu! Przypominają też, że nadmierna prędkość może być tragiczna w skutkach, dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów, szczególnie tych dotyczących ograniczeń prędkości.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne