Mistrzostwa Województwa w grze 1×1 z udziałem piłkarzy SF Junior Nakło

PZPN Łączy nas piłka w tym roku zaproponowała dzieciakom nowy pomysł na rozgrywki. Dokładniej chodzi o turnieje 1×1. Gdzie do rywalizacji staje dwójka zawodników, a ich zadaniem jest wejść w drybling i strzelić gola. Inicjatywa ciekawa i wzmacniająca pozytywne nawyki dla młodego piłkarza. Odwaga do dryblingu i jego umiejetność to dzisiaj bardzo pożądana zaleta.
Powiat Nakielski reprezentowało aż 3 naszych zawodników i jedna zawodniczka. Zawody organizowane były w 4 kategoriach wiekowych 2012, 2013, 2014 i 2015. Tak, więc tylko w jednej zabrakło naszego reprezentanta.
Nasi zawodnicy na finałach wojewódzkich:
Emilia Wilczek, rocznik 2012 zajęła 2 miejsce w województwie Gdzie przegrała dopiero w finale. Jest to spory sukces tej zdolnej dziewczynki. Jej pracowitość i niewiarygodna jak na ten wiek samodyscyplina powodują, że widać pierwsze efekty tego wysiłku Emilia chwile wcześniej otrzymała powołanie do kadry województwa U11 i wybiera się na najbliższe zgrupowanie. Na rozwój Emilii wpływa również nasza współpraca z UKS Tęcza Sportis SISU Bydgoszcz, której barwy też reprezentuje. Trzymajcie za nią kciuki i niech sięga po marzenia.
Igor Trudziński, rocznik 2015 w zawodach odpada w ćwierćfinale (po karnych ). Wcześniej w grupie wygrywa wszystko. Jego rywal z karnych dochodzi do finału. To pokazuje, że Igorek to czołówka swojego rocznika naszego województwa. Był bardzo smutny po odpadnięciu z turnieju, ale jego poziom to powód do dumy. Igor w eliminacjach wewnątrz klubowych nie miał łatwego zadania. W swojej drużynie ma kilku równorzędnych rywali. Cieszy nas, że rocznik 2015 rośnie w siłę.
Jakub Wronka, rocznik 2014 zalicza dobry występ. W grupie notuje zwycięstwo, remis i porażkę. W kilku momentach przez zbytnie rozluźnienie niepotrzebnie tracił bramki. Jesteśmy zadowoleni z występu Kuby, ale on czyje mały niedosyt. Już zapowiada walkę w przyszłorocznej edycji
Filip Rozpłoch, rocznik 2012 niezły występ Filipa. Było wiele emocji od łez po chwile radości. Nasz zawodnik w grupie wygrywa, remisuje i przegrywa. Filip na codzień to filar naszej defensywy. Świetnie się odnajduje na tej pozycja. Ona sama w sobie powoduje rozwój określonych umiejętności. Bardziej defensywnych. Filip świetnie broni. Popracujemy bardziej nad grą w ofensywie, a co za tym idzie dryblingiem z przeciwnikiem.
Była to fajna przygoda dla wszystkich naszych graczy Dziękujemy ich rodzicom, którzy tego dnia przeżywali te wszystkie wzloty i upadki. Wasz udział w rozwój Waszych dzieci jest bezcenny. Bardzo Wam za to dziękujemy
Kujawsko-Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej gratulujemy organizacji. Zawody dopięte w każdym detalu.
Łukasz Bzdawka – SF Junior Nakło