Mrocza: Olimpijski brąz dla Tomasza Zielińskiego

21 grudnia 2021 roku w siedzibie PKOI w Warszawie mrotecki sztangista oficjalnie otrzymał brązowy medal olimpijski. Trofeum to zostało mu przyznane za start w XXX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w  Londynie. Tomasz Zieliński w 2012 roku w dyscyplinie podnoszenia ciężarów w kat. 94 kg zajął 9 miejsce. Jednak jak się okazało 6 z poprzedzających go zawodników naruszyło przepisy antydopingowe, co pozwoliło zawodnikowi wskoczyć na podium.

Relokacja medali nie jest automatyczna. Poszczególne decyzje MKOl podejmuje indywidualnie dla każdego przypadku. Jeżeli MKOl zdecyduje o ponownym przydziale medali, taka relokacja ma miejsce dopiero po wyczerpaniu wszystkich środków zaradczych nałożonych na sportowców lub zespoły ukarane oraz po zamknięciu wszystkich procedur. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco: Mistrzem olimpijskim w wadze 94 kg został Irańczyk Saeid Mohammadpourkarkaragh (5. w konkursie), wicemistrzem olimpijskim – Koreańczyk Kim Min-jae (8. miejsce), brązowym medalistą – Tomasz Zieliński!