Muzeum Ziemi Szubińskiej aprasza na wydarzenie w ramach ogólnopolskiej akcji NOC W MUZEUM pt. Od Domu Katolickiego do Domu Polskiego

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zaprasza na wydarzenie w ramach ogólnopolskiej akcji NOC W MUZEUM pt. Od Domu Katolickiego do Domu Polskiego. W programie m.in. Historia Domu Polskiego we wspomnieniach, Od Domu Katolickiego do Domu Polskiego ‒ wystawa na bazie zbiorów własnych i depozytów, Historia Domu Polskiego ubiorem i słowem ilustrowana czyli m.in. ubiory inspirowane stuletnią historią Domu Polskiego z atelier Agnieszki Kluzińskiej; Dom Polski od kuchni – przerwa degustacyjna; Mikrofon wspomnień. Wydarzenie to zaplanowane jest na piątek, 13 maja od godz. 18.00.

Zadanie dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku. Wartość dofinansowania 15 000 zł. Wartość projektu to 17 300 zł. Patronaty objęły następujące media: WASZE RADIO; Tygodnik Lokalny PAŁUKI; KURIER-NAKIELSKI.PL; Radio Żnin; Radio Nakło, Szubin24.pl. Partnerem jest Towarzystwo Kulturalne w Kcyni i Szubiński Dom Kultury oraz Szubińskie Towarzystwo Kulturalne i Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego Koło w Szubinie im. Ks. Ludwika Sołtysińskiego.

Kamila Czechowska – Kustosz/Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej