„Na zakazie” za kierownicą mazdy

358

Nakielscy „patrolowcy” podczas kontroli mazdy zatrzymali jej 30-letniego kierowcę. Mężczyzna wsiadł za kierownicę wbrew sądowemu zakazowi za co będzie tłumaczył się w sądzie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierującemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  

Podczas służby na terenie miasta nakielscy „patrolowcy” zwrócili uwagę na przemieszczającą się ulicami mazdę. Siedzącego za kierownicą mężczyznę mundurowi znali służbowo i byli prawie pewni, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Pozostało tylko tę wiedzę zweryfikować, dlatego kierowca i auto, którym się poruszał zostali skontrolowani.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się, kiedy personalia kierowcy wprowadzono do policyjnych systemów. Wynik tego sprawdzenia dowiódł, że 30-latek jeszcze przez rok winien powstrzymywać się od wsiadania za kierownicę. Ponieważ mieszkaniec nakielskiej gminy za nic miał postanowienie sądu, czeka go sprawa karna. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za złamanie sądowego zakazu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne