Nadzieja dotarła do Słowenii

367

Słoweńskie Naklo to cel muzycznej podróży Nadziei. Skoro muzycznej to nie może zabraknąć koncertu.

W sobotnie południe (8.08.2020 r.) muzycy z Nakła nad Notecią dotarli do naszego miasta partnerskiego. Tam czekał na nich żupan Ivan Meglič. Po przywitaniu i krótkiej rozmowie przyszedł czas na chwilę odpoczynku, by następnie udać się do budynku szkoły podstawowej, gdzie odbywał się koncert. Wydarzenie to odbywało się w ramach obchodów 20-lecia współpracy partnerskiej pomiędzy Nakłem nad Notecią, a Naklo. Publiczność zgromadzona w auli usłyszała 45-minutowy program przygotowany przez ostatnie pół roku specjalnie na tę okazję. Po rozpoczęciu koncertu głos zabrał Ivan Meglič, który w kilku zdaniach podsumował współpracę partnerską obu gmin. Na koniec zabrzmiało gromkie „100 lat!” z nadzieją na kolejne lata przyjaźni.

Serdecznie dziękujemy Občina Naklo i Ivanowi Megličowi za zorganizowanie dzisiejszego wydarzenia, a także za gościnę, która od samego początku pobytu nas tu spotyka.

Wyjazd odbywa się dzięki dofinansowaniu projektu „Muzyczna podróż Nadziei z okazji 15-lecie istnienia chóru” ze środków Gminy Nakło nad Notecią w ramach otwartego konkursu ofert nr 1 na wykonanie zadań pożytku publicznego w 2020 r. przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego. Niezmiennie od lat mogliśmy też liczyć na pomoc Nakielskiego Ośrodka Kultury, za co dziękujemy!

Jeżeli chcecie być na bieżąco to zapraszamy na nasz fanpage: www.facebook.com/chornadzieja
#badzcie_przy_Nadziei

Szymon Niemczewski – chór Nadzieja