Nakielscy policjanci zatrzymali uciekinierki w niespełna dwie godziny

Niespełna dwie godziny zajęło nakielskim policjantom zatrzymanie nastolatek, które uciekły z ośrodka wychowawczego. Wprawdzie usiłowały one wmówić funkcjonariuszom zmyśloną historię, ale ci nie dali wiary ich słowom. Nieletnie trafiły pod opiekę wychowawców.

Zgłoszenie o tym, że z ośrodka wychowawczego w Samostrzelu uciekły dwie podopieczne wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wczoraj (5.09.19) około 9.00 Otrzymaną informację, wraz z rysopisami uciekinierek, przekazano wszystkim patrolom pełniącym służbę na terenie powiatu.

Mroteccy policjanci sprawdzili w Samostrzelu i okolicznych miejscowościach wszystkie miejsca, gdzie mogłyby ukrywać się nieletnie: dworzec kolejowy, pustostany, park. W żadnym z tych miejsc ich nie było. W tym samym czasie nakielscy „patrolowcy” na ul. Mroteckiej w Nakle zauważyli dwie nieletnie, które przebiegły przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Dziewczyny na widok radiowozu rzuciły się do ucieczki, ale po krótkim pościgu zostały przez funkcjonariuszy zatrzymane.

12 i 16-latka próbowały „mamić” policjantów zmyśloną historią, jakoby czekały na koleżanki, które zaraz zakończą zajęcia w szkole. Początkowo podawały inne dane osobowe. Zaprzeczały też, że uciekły z placówki wychowawczej.

Na nic zdały się ich kłamstwa, gdyż po sprawdzeniu rysopisów i personaliów nastolatek w policyjnych systemach potwierdziło się, że obie są poszukiwane w związku z ucieczką z ośrodka. Uciekinierki zostały przekazane po opiekę wychowawcom.

autor: mł. asp. Zofia Wrzeszcz p.o. oficera prasowego KPP w Nakle nad Notecią