Nakło nad Notecią: Ciekawe spotkanie z autorem książki „Powroty minionego czasu” ks. prof. dr. hab. Zygmuntem Zielińskim

Nakielski Ośrodek Kultury, Parafia pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią oraz TP KUL Oddział Bydgoszcz byli organizatorami w dniu dzisiejszym, 23 sierpnia 2020 roku spotkania z ks. prof. dr. hab. Zygmuntem Zielińskim, autorem książki pt. „Powroty minionego czasu”. Jak już pisaliśmy „Powroty minionego czasu” to najnowsza książka ks. prof. Zygmunta Zielińskiego, będąca tym razem nie monografią naukową, lecz próbą upamiętnienia miejsc, osób, wydarzeń, które zapisały się trwale w 88. letnim życiu Autora. To nowość na rynku wydawniczym. Ukazała się w bieżącym roku nakładem IPN. Ponieważ ok. 100 stron z 871 całości traktuje o Nakle nd Notecią, o jego mieszkańcach i jego historii, warto mieszkańcom Krajny zapoznać się z jej zawartością. A jeszcze lepiej z jej Autorem, by zadać pytanie, wskazać inne fakty, przypomnieć osoby… By wszystko ożyło… Ludzie, wydarzenia, instytucje… By ocalić pamięć. Stąd to spotkanie.

W spotkaniu, które odbyło się w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury uczestniczyli m.in.: Ryszard Kamiński – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Sławomir Napierała – Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Tomasz Miłowski – Wicestarosta Nakielski. Sylwetkę autora książki przedstawił ks. Michał Adamczyk – proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. Ks. prof. dr. hab. Zygmunt Zieliński odpowiadał na liczne pytania uczestników spotkania, a na zakończenie wpisywał liczne dedykacje i autografy do swojej książki. Dzisiejszy gość otrzymał od wicestarosty monografię powiatu nakielskiego wydaną w tym roku, a Eugenia Czyż-Rydzyńska wręczyła księdzu swoją książkę pt. „Nakielskie Powroty”.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).