Nakło nad Notecią: Wernisaż wystawy „Święci roku liturgicznego” w MZK

Dzisiaj, 10 marca 2022 roku w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbył się wernisaż wystawy „Święci roku liturgicznego”. Otwarcia wystawy dokonał Tomasz Pasieka dyrektor muzeum. Na ekspozycji znajdują się między innymi prace twórców ludowych takich jak Piotr Woliński, Tadeusz Adamski, Józef Walczak, Teresa Buszko oraz innych. Wśród prac dominują rzeźby drewniane oraz pochodzące z XIX i XX w. oleodruki, w mniejszej ilości można zobaczyć obrazy malowane na szkle, grafiki i rzeźby ceramiczne.
Prace prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, Muzeum Regionalnego w Wągrowcu oraz z kolekcji prywatnej Łukasza Ciemińskiego.
tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

 

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).