Narodowe Czytanie na Przystani Powiat Nakielski już dzisiaj!

Już dzisiaj, 7 września, o godzinie 16.00 na Przystani Powiat Nakielski, uczniowie nakielskiego „Staszica” wraz ze starostą nakielskim – Tadeuszem Sobolem wprowadzą nas w plastyczno-literacki świat Brunona Schulza. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która stawia na promocję kultury czytania w przestrzeni publicznej, często także poprzez środki masowego przekazu.

Wszystkich chętnych do wysłuchania opowiadania „Mój ojciec wstępuje do strażaków” zapraszamy jutro do sali konferencyjnej na Przystań! Tego dnia – tematycznie – zostanie otwarty pierwszy w powiecie tzw. regał bookcrossingowy. Ten nowy mebel na nakielskiej marinie służyć będzie wolnej wymianie książek. Każdy mieszkaniec i gość naszego powiatu będzie mógł bez skrępowania wziąć książkę, przeczytać ją w dowolnym miejscu i z powrotem odłożyć na miejsce.

A może sam posiadasz książkę, z którą chętnie podzieliłbyś się światem? Może jakaś publikacja już teraz tylko zbiera kurz na domowej biblioteczce? Zostaw ją w naszym regale i daj jej drugie, czytelnicze życie! Jeżeli zrobisz to jutro – czeka na Ciebie drobny upominek. Do zobaczenia na Przystani Powiat Nakielski!

materiał: Monika Oleś (Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią)