Nie wiesz jak rozliczyć swój PIT. Przyjdź do ZUS-u

Nie złożyłeś jeszcze zeznania podatkowego?  Masz pytania i wątpliwości.  Przyjdź do ZUS-u na dyżur pracowników Urzędu Skarbowego.  

Pracownicy Drugiego i Trzeciego Urzędu Skarbowego pojawią się 4 i 5 marca 2020 roku w bydgoskim oddziale ZUS. Udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Pomogą zweryfikować i wysłać zeznanie podatkowe za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Wyjaśnią także wątpliwości związane z korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Dyżur pracowników urzędu skarbowego odbędzie się 4 marca w godz. 9.00-14.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Bydgoszczy przy ul. Św. Trójcy 33, a 5 marca w godz. 9.00-14.00 w siedzibie ZUS przy ul. Konopnickiej 18a (budynek A).

Co będzie potrzebne do rozliczenia PIT za 2019 r.

Aby skorzystać z pomocy ekspertów (pracowników urzędu skarbowego) wystarczy zabrać ze sobą:

  • dowód osobisty,
  • zeszłoroczne rozliczenie PIT za 2018 rok,
  • rozliczenie PIT-11 za 2019 rok lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2019 roku,

Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia dokonania wydatków, które chcemy odliczyć. Na miejscu będzie możliwość wydrukowania urzędowego poświadczenia złożenia zeznania (UPO).

Korzystając z rozliczenia Twój e-PIT zyskujemy wygodę, bezpieczeństwo, oszczędzamy czas, a przede wszystkim otrzymamy szybszy zwrot nadpłaty podatku (maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia zeznania).

Usługa jest bezpłatna!

W tym roku Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa po raz drugi udostępniają podatnikom usługę Twój e-PIT, polegającą na przeniesieniu obowiązku sporządzenia zeznania PIT na administrację podatkową. Akcja prowadzona jest z myślą o wszystkich podatnikach, ze szczególnym akcentem na interakcję z tymi, którzy potrzebują pomocy przy swoim rozliczeniu podatkowym. Usługa „Twój e-PIT” ułatwiła coroczne rozliczenie PIT milionom Polaków, a to wszystko bezpłatnie, bezpiecznie i bez konieczności składania jakichkolwiek dokumentów. Liczba deklaracji podatkowych za 2019 r. złożonych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT przekroczyła milion.

Od 15 lutego 2020 r. usługa dostępna jest na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl i skierowana jest do osób, które rozliczają się na formularzach PIT-28, PIT-36, PIT-37   i PIT-38. W zakresie PIT-28 i PIT-36 – nie będzie dotyczyć przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

Zmienia się termin złożenia PIT-28 za 2019 r. Masz na to czas do 2 marca 2020 r. Wszystkie pozostałe zeznania PIT możesz składać tak jak dotychczas do 30 kwietnia 2020 r.

Serdecznie zapraszamy.

Krystyna Michałek – Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego