Nowe informacje w sprawie połączenia Bydgoszcz – Edynburg. Znamy terminy lotów

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair podały szczegółowe informacje na temat nowego połączenia między Bydgoszczą a Edynburgiem. Pierwszy lot zaplanowano na 2 kwietnia przyszłego roku.

Jak informowaliśmy na początku września, podczas konferencji prasowej, na której Ryanair prezentował zmiany w siatce połączeń na kolejne miesiące, pojawiła się wiadomość o uruchomieniu trasy między Bydgoszczą a stolicą Szkocji. Wiadomo było jednak jedynie tyle, że połączenie zostanie włączone do oferty bydgoskiego portu lotniczego wiosną 2020 roku i będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Udało nam się także potwierdzić, że zastąpi ono inny szkocki kierunek – Glasgow Prestwick.

Z najnowszych informacji wynika, że loty do Szkocji będą odbywały się w czwartki oraz w niedziele. W czwartek samolot wystartuje z Wysp Brytyjskich o godzinie 7:00, a na lotnisku imienia Paderewskiego zamelduje się o 10:20 (należy pamiętać o różnicy czasu, lot zawsze będzie trwał 140 minut). W drogę powrotną boeing 738 uda się już o 10:45, aby w Edynburgu zameldować się o 12:05 czasu lokalnego. W niedziele loty odbędą się 40 minut wcześniej – wylot ze Szkocji zaplanowano na 6:20 (lądowanie w Bydgoszczy o 9:40), powrót – na 10:05 (z lądowaniem o 11:25).

Jak informuje biuro prasowe Portu Lotniczego Bydgoszcz, bilety na nowe połączenie, które zadebiutuje na początku kwietnia przyszłego roku, są już dostępne w systemie rezerwacyjnym Ryanaira, w kasach lotniska oraz biurach podróży. Zdaniem prezesa PLB Tomasza Moraczewskiego, zmiana Glasgow na Edynburg będzie dla pasażerów korzystna. – Lotnisko w Edynburgu jest znacznie lepiej skomunikowane z miastem, położone jest też bliżej centrum – podkreśla Moraczewski. Jak informuje Daniel Mackiewicz, rzecznik portu, dojazd z lotniska do centrum stolicy Szkocji możliwy jest bezpośrednim shuttle busem, kilkoma regularnymi liniami autobusowymi albo reaktywowanym w 2014 roku tramwajem. – To dobra oferta dla Polaków mieszkających w Szkocji, a także dla tych, którzy chcą udać się tam na wycieczkę szkolną czy też city break – zachwala Mackiewicz.

Loty pomiędzy Bydgoszczą a Glasgow Prestwick znajdują się w ofercie lotniska do końca października. Odbywają się także dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz soboty.

ED – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcie: Eryk Dominiczak / archiwum