Nowi funkcjonariusze w szeregach nakielskiej policji

Szeregi nakielskiej policji zasiliło 3 nowych funkcjonariuszy. Nowo przyjętych mundurowych przywitało kierownictwo jednostki. Szefowie podkreślali, jak odpowiedzialny zawód wybrali i życzyli powodzenia na kursie, który przygotuje ich do pracy.

W ostatnich dniach do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią przyjętych zostało trzech nowych funkcjonariuszy. Młodzi adepci sztuki policyjnej przed wstąpieniem w policyjne szeregi musieli zmierzyć się z różnego rodzaju egzaminami. Zdali między innymi test wiedzy, testy sprawności fizycznej, testy psychologiczne, a także stanęli przed komisją lekarską.

Policjantów podczas uroczystej zbiórki oficjalnie powitali Komendanci nakielskiej jednostki, mł. insp. Krzysztof Zawołański i kom. Zbigniew Sperkowski. Przełożeni podkreślali, jak odpowiedzialną decyzję podjęli wstępując w policyjne szeregi, życzyli jednocześnie pomyślnego ukończenia kursu podstawowego oraz sukcesów w przyszłej pracy zawodowej.

Po złożonym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uroczystym ślubowaniu adepci policyjnej sztuki pojechali do Szkoły Policji w Pile. Tam odbędą sześciomiesięczny kurs podstawowy i pod okiem specjalistów przygotowywać się będą do służby na rzecz mieszkańców powiatu nakielskiego.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią