O bezpiecznych feriach w podstawówce w Sadkach

Mrotecki dzielnicowy odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej w Sadkach i przeprowadził pogadankę o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie.

Wczoraj (23.01.20) dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy, asp. szt. Piotr Majewski spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sadkach, gdzie rozmawiał z dziećmi z klas 0-3 o bezpieczeństwie w trakcie zbliżających się ferii.

Podczas spotkania z uczniami mundurowy poruszył bardzo ważne kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci, będących uczestnikami ruchu drogowego. Przypomniał obowiązujące przepisy i ostrzegał przed niebezpieczeństwami wynikającymi z tytułu ich nieprzestrzegania. Informował o roli jaką pełnią odblaski zwracając uwagę, iż każdy, nie tylko dziecko powinien dla własnego bezpieczeństwa posiadać na odzieży chociaż mały odblask, szczególnie jeśli w porze wieczorowo – nocnej porusza się po drogach.

Nie zabrakło też informacji na temat zasad zachowania się w sytuacjach, kiedy dziecko zostanie zaczepione przez osobę obcą. Funkcjonariusz zwracał uwagę na właściwe korzystanie z Internetu oraz na zagrożenia wnikające z poznawania w sieci osób nieznajomych. Uczniowie dowiedzieli się także jak należy zachowywać się podczas zabaw na świeżym powietrzu.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią