„O zmierzchu” autorstwa Hwang Sok-Yong tematem listopadowego spotkania DKK w nakielskiej wypożyczalni

„O zmierzchu” to poruszająca historia architekta Parka Min-u, który mimo trudnych warunków w seulskich slumsach odnosi niespotykany sukces. Przez wiele lat ciężkiej pracy i niezłomnej determinacji, staje się właścicielem renomowanej firmy, specjalizującej się w prestiżowych projektach. Jednak pewnego dnia Min-u otrzymuje zaskakującą wiadomość od kobiety, która niegdyś była dla niego ważna. Ta niespodziewana wiadomość sprowadza na niego fale wspomnień  z dzieciństwa, które dawno zakopał w pamięci. W rezultacie Min-u uświadamia sobie, że przyczynił się do bezdusznej modernizacji Korei i pomógł zniszczyć świat z którego pochodził.

Mimo niewielkiej objętości, książki tej nie czyta się łatwo, wymaga ona dużego skupienia. Czytelnik może mieć trudność z zapamiętaniem imion bohaterów, a w konsekwencji zrozumieć kto jest kim. Nie jest to książka dla każdego.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się  14.12.2023, omawiać będziemy książkę pt.: „Dom Holendrów” autorstwa Ann Patchett.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

Marta Warmke – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią