Oborniki: Tragiczne zderzenie pociągu z samochodem osobowym w Rożnowie

652

Dzisiaj, 4 kwietnia 2021 r. o godzinie 9:18 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rożnowie pociągu osobowego relacji Poznań Główny – Piła Główna z samochodem osobowym marki Citroen Saxo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Cmentarnej w Rożnowie doszło do zderzenia pociągu osobowego z samochodem osobowym marki Citroen Saxo. Skład pociągu znajdował się na torowisku około 500 metrów od przejazdu kolejowego w kierunku Piły. Na torowisku znajdował się również zmiażdżony samochód osobowy, w którym znajdowała się kierująca samochodem osobowym. Starsza kobieta zginęła na miejscu. Żaden z 32 pasażerów oraz 2 członków załogi pociągu nie został ranny. Czterem pasażerom podróżującym składem transport zapewnił przewoźnik, a pozostali pasażerowie kontynuowali podróż we własnym zakresie. Na okres działań ratowniczych linia kolejowa relacji Poznań – Piła została zablokowana. Skład pojazdu po zakończonych działaniach przedstawicieli kolei, zostanie odholowany na bocznicę kolejową w Obornikach. Na miejscu zdarzenia obecny był prokurator, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Straż Ochrony Kolei oraz przedstawiciele Polskich Lini Kolejowych.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brały 3 zastępy w sile 11 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

zdjęcia: mł. bryg. Leszek Walczak – KP PSP Oborniki