Pandemia nie ustępuje – dbajmy o nasze zdrowie

W dalszym ciągu obowiązuje część obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19. Chronić przede wirusem możemy się sami. Wystarczy przestrzegać najważniejszych zaleceń, które przypominamy.

Kontrole sklepów i lokali, w których na terenie powiatu nakielskiego organizowane są różnego rodzaju uroczystości systematycznie prowadzą dzielnicowi wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która jest instytucją wiodącą w kwestiach związanych z COVID-19.

Policjanci przypominają mieszkańcom powiatu o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, które podparte są przepisami.

Przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego i minimalnej półtorametrowej odległości pomiędzy osobami. Z obowiązku tego zwolnieni są opiekunowie dzieci do lat 13, osoby wspólnie zamieszkujące, osoby niepełnosprawne oraz ci, którzy stosują osłonę ust i nosa.

Bardzo ważne w dalszym ciągu jest zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Należy się do tego stosować wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zachować 1,5 metrowego dystansu. Natomiast w pomieszczeniach zamkniętych: sklepach, środkach komunikacji, przychodniach zdrowia, urzędach itp.  jest to obowiązkowe!    

Należy pamiętać, że epidemia trwa, a nasze zdrowie leży w dużej mierze w naszych rękach i mamy na nie ogromny wpływ przez swoje zachowanie. Kontroli różnych lokali i sklepów, jakie prowadzą wspólnie policjanci i pracownicy Sanepidu w dalszym ciągu należy się spodziewać. Jednak nie groźba wysokiego mandatu powinna być dla nas motywacją, by stosować się do zaleceń, a troska o nasze zdrowie, które przez lekceważący stosunek do wytycznych może ulec znacznemu pogorszeniu.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią