Paterek: „Guzik z pętelką”, czyli powróćmy jak za dawnych lat…..

Już drugi raz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paterku spotkały się dwa pokolenia. W ramach projektu edukacyjno- profilaktycznego „Aktywni uczniowie- aktywni seniorzy” dzieci z klas drugich oraz zuchy wraz ze swoimi babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi aktywnie spędzały czas. Pani dyrektor Alina Sławkowska powitała przybyłych gości i życzyła wszystkim dobrej zabawy. Jako, że mamy karnawał na stole królowały faworki, które zostały wspólnie przygotowane, a następnie usmażone przez niezastąpione panie z naszej szkolnej stołówki.

Dzieci miały również okazję zmagać się z nie lada wyzwaniem, jakim jest przyszywanie guzików. Nawlekanie igły, wykorzystanie naparstka czy wykonanie pętelki – to były umiejętności, których mogły nauczyć się od swoich babć i dziadków.

Na koniec wnuki zaprosiły swoich gości do wspólnego śpiewania. Były to piosenki dobrze znane seniorom, m.in. „Biedroneczki są w kropeczki”, „Zosia izbę zamiatała”, więc śpiewali i starsi i młodsi. Z okazji minionych niedawno Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci złożyły życzenia i wręczyły laurki.

Dziękujemy za pomoc w realizacji projektu Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunami p. Iloną Sają i Justyną Sobczak-Pezacką, paniom Agnieszce Jaroszek i Joannie Palka oraz nieocenionym Paniom i Panom z obsługi naszej szkoły.

 

A. Lemantowicz, A. Karolczak

zdjęcia: Zdzisław Sell