Paterek: Święty Jan Paweł II na pocztówce

18 maja przypada setna rocznica urodzin Wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II. Z tej okazji w Filii Bibliotecznej w Paterku została przygotowana specjalna wystawa.

Każdy, kto odwiedzi naszą placówkę, będzie miał okazję zapoznać się z kalendarium życia św. Jana Pawła II oraz zobaczyć 60 pocztówek dedykowanych Ojcu Świętemu – Janowi Pawłowi II. Pięknie wydane pocztówki to serie, które przedstawiają sam wizerunek Papieża, liczne pielgrzymki oraz spotkania z ludźmi. Każda z nich dodatkowo zawiera na odwrocie tekst pieśni kościelnych lub modlitwy. Jedna z serii zawiera dekalogi, między innymi  miłości, sportowca, kibica, emigranta,

Odpowiedzialnego ojca, odpowiedzialnej dziewczyny czy chłopaka. Na kolejnych pocztówkach można również przeczytać Przykazania Wakacyjne. Na części z prezentowanych pocztówek widnieją  sentencje i przesłania Jana Pawła II kierowane do nas wszystkich. Do młodych i starych, do chorych i cierpiących, do matek i ojców, do dzieci i młodzieży, ale także do sportowców i kibiców czy emigrantów.

Z pewnością każdy znajdzie wśród nich taką, która będzie dla niego wyjątkowa i którą zapamięta na całe życie.

Wszystkie zaprezentowane pocztówki są autorskimi projektami, które zostały wydane przez Wydawnictwo „KORONIS” z Bydgoszczy i przekazane Filii Bibliotecznej w Paterku przez Pana Józefa Kuffla, dzięki któremu ta wystawa powstała, za co serdecznie dziękujemy.

Każdy kto odwiedzi naszą placówkę będzie mógł również wypożyczyć książki znajdujące się w zbiorach biblioteki, które opisują życie, kapłaństwo i papiestwo św. Jana Pawła II.

Zapraszamy do oglądania wystawy.

 

autorka – Katarzyna Hass