Piękne malowidła i warsztaty malowania na folii w Przedszkolu Miejskim w Kcyni

W czasie wakacyjnej przerwy w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni realizowano projekty Stowarzyszenia Marzenie działającego przy przedszkolu, w ramach których na ścianach muru okalającego plac zabaw wymalowano malowidła. Powstały one w ramach dwóch projektów: „Powstanie Wielkopolskie oczyma przedszkolaka” – w 100. rocznicę zwycięskiego zrywu dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Nakielskiego oraz „Bajkowe wartości” – postaci z bajek uczą o wartościach” dofinansowanego przez Gminę Kcynia. Malowidła powstały w ramach projektów, których pomysłodawcą i koordynatorem była Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Duda-Nowicka. Zostały wymalowane pod okiem plastyka Jacka Gackiego. Pomocą służyli także:  Sebastian Ćwikliński, który przygotował ściany pod kątem budowlanym oraz rodzice – Radzisław Mrotek i Robert Nowicki, którzy pomagali w malowaniu ścian.

Pierwsza grupa dzieci po powrocie z wakacyjnej przerwy w dniu 19 sierpnia 2019 roku mogła podziwiać efekty. Przedszkolaki wzięły także udział w warsztatach plastycznych malowania na folii.
Efektem dwóch kolejnych projektów tj. „Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym” – zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz „Przyroda Powiatu Nakielskiego na wyciągnięcie ręki” dofinansowanych przez Zarząd Powiatu Nakielskiego będą tablice przyrodnicze i dydaktyczne na kolejnej ścianie.

Materiał: Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni