Pierwsza pomoc przedmedyczna – bezpłatne warsztaty!

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” w Nakle nad Notecią serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu nakielskiego na warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez firmę Auxilium Ratownictwo Medyczne Damian Dębecki.

Terminarz warsztatów:

4 października (środa), świetlica wiejska we Wielu – warsztaty dla mieszkańców gminy Mrocza;

5 października (czwartek), świetlica wiejska w Turzynie – warsztaty dla mieszkańców gminy Kcynia;

6 października (piątek), świetlica wiejska w Zamościu – warsztaty dla mieszkańców gminy Szubin;

10 października (wtorek), świetlica wiejska w Anielinach – warsztaty dla mieszkańców gminy Sadki;

11 października (środa), Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku (ul. Wyzwolenia 13) – warsztaty dla mieszkańców gminy Nakło nad Notecią.

Początek warsztatów każdorazowo: godz. 17.00. Przewidywany czas spotkania: 3 godziny.

Udział w każdych warsztatach jest bezpłatny.

Miejsca warsztatów są dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją ruchową. W przypadku wystąpienia innych potrzeb organizacyjnych, wynikających z niepełnosprawności, prosimy o przekazanie takiej informacji do biura Partnerstwa dla Krajny i Pałuk najpóźniej na 2 dni przed terminem warsztatów, w celu odpowiedniego przygotowania miejsca.

Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej realizowane są w ramach projektu „Człowiek siłą Krajny i Pałuk” a ich celem jest nabycie przez uczestników spotkań umiejętności praktycznego udzielania pomocy przedmedycznej w najczęstszych przypadkach, które mogą się zdarzyć w życiu codziennym oraz w pracy. Członkowie lokalnej społeczności wyposażeni zostaną w wiedzę nt. m.in. zasad bezpieczeństwa w trakcie udzielania pomocy, prowadzenia reanimacji, prawidłowego postępowania przy zakrztuszeniu, urazach i nagłych stanach chorobowych.

Warsztaty prowadzone będą w oparciu o fantomy multimedialne dorosłych i dzieci oraz treningowe defibrylatory (AED).

Serdecznie zapraszamy!

Monika Żydek Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” w Nakle nad Notecią