Pierwszy spacer nordic walking po przerwie wakacyjnej

W dniu 6 września 2019 roku odbył się spacer grupy Love Walking Nakło nad Notecią powstałej że współpracy Towarzystwa Przyjaciół Nakła i Samorząd Mieszkańców nr 4 .
Uczestniczki tradycyjnie spotkały się na nakielskiej przystani rzecznej.
Najpierw organizatorki przywitały wszystkich bardzo serdecznie. Przekazały podziękowania od taty Zuzi za udział w spacerze charytatywnym i wsparcie akcji w Potulicach.
Następnie szeroko omówiły projekt Human Smart Cites, który prowadzą wraz z gminą Nakło nad Notecią i zachęcały do czynnego udziału w pracach przy projekcie. Pytały o zdanie i potrzeby jakie w tej kwestii mają mieszkańcy. Rozdane zostały również ulotki informacyjne.

Wkrótce po tym wszyscy ruszyłyśmy w stronę Paterka. Tam udałyśmy się do miejsca pamięci, pomnika ku czci ofiar terroru, by zapoznać się z historią tego miejsca. Dalej spacerowałyśmy polnymi drogami w kierunku ZNTK, by przejść do lasu pod Wieszkami. Stamtąd piękną ścieżką dotarłyśmy z powrotem do Paterka. Tym razem pod tzw. „białą szkołę”, w której obecnie trwają prace remontowe, a której smutną historię przypomniał zaproszony gość Pan Tomasz Miłowski, wicestarosta Powiatu Nakielskiego. Następnie oprowadził po budowie i opowiedział o zakresie remontu, a także o planach stworzenia Centrum Aktywności i Akceptacji Społecznej, o przeniesieniu do nowych pomieszczeń Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nakła.
Po tak bogatym programie spaceru zmęczone, ale zadowolone udałyśmy się w drogę powrotną. Co prawda zapowiadałyśmy, że wyjścia nasze będą miały dystans 7 – 8 km, ale tak dobrze nam się spacerowało, że pokonałyśmy 11 km i wiemy, że nikt nie żałował. Same uczestniczki zdziwiona były, że aż tyle i , że tych kilometrów wcale ” nie zauważyły”.

Zapraszamy do kolejnego udziału już w kolejny piątek o godz. 17- tej.

Katarzyna Borzych-Kubacka
Monika Młynarczyk