Pijana kierująca spowodowała kolizję

Policjanci z Nakła w trakcie wykonywania czynności na miejscu kolizji drogowej zatrzymali pijaną kierującą, która ją spowodowała. Kobieta za swój czyn odpowie przed sądem.  

Wczoraj (29.07.2019) przed 12:00 dyżurny z nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Nakle na skrzyżowaniu nakielskiej obwodnicy z ul. Mrotecką. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci.
Mundurowi ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że kierująca pojazdem marki Opel Astra, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w tył fiata ducato. Policjanci zbadali trzeźwość kierowców uczestniczących w zdarzeniu. Badanie to wykazało, że kierująca pojazdem opel astra, 45-letnia mieszkanka gminy Mrocza była kompletnie pijana.
Kobieta miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu, dlatego straciła prawo jazdy i niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grożą jej 2 lata więzienia.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. oficera prasowego KPP w Nakle nad Notecią