Pijany kierowca volkswagena zatrzymany dzięki zgłoszeniu

Policjanci z szubińskiego komisariatu zatrzymali kierowcę vw golfa, który miał w organizmie aż 2 promile alkoholu. Zatrzymanie to było możliwe dzięki zgłoszeniu, jakie odebrał dyżurny policji w Żninie.

O tym, że nietrzeźwy kierowca na trasie jest nieprzewidywalny i niebezpieczny doskonale wiedzą wszyscy użytkownicy dróg, dlatego zdarza się, że o swoich podejrzeniach, iż pijany przemieszcza się trasą, informują mundurowych.
Taka sytuacja miała miejsce wczoraj (28.01.21). Po 15.00 do dyżurnego policji w Żninie wpłynęło zgłoszenie, że kierowca vw golfa, jadącego budowaną trasą S 5, może być pijany. Ponieważ z przekazanych informacji  wynikało, że auto wjechało już na teren powiatu nakielskiego o sprawie powiadomiono policję w Szubinie.
Skierowany na trasę patrol skontaktował się ze zgłaszającym i dowiedział się w jakim kierunku odjechał volkswagen. Długo nie trwało, jak w jednej z podszubińskich wsi, golf został skontrolowany. Za jego kierownicą siedział zamroczony alkoholem 60-latek. Badanie alkomatem nie pozostawiło złudzeń, a urządzenie wykazało w organizmie kierowcy aż 2 promile alkoholu.
Mieszkaniec kcyńskiej gminy stracił prawo jazdy. Niebawem usłyszy też zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata więzienia.
Na słowa uznania zasługuje postawa osoby, która wiedząc, jak niebezpieczny jest pijany za kierownicą, doprowadziła do jego wyeliminowania z ruchu.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne