Pijany kierowca volvo stracił prawo jazdy

270

41-letni kierowca volvo stracił prawo jazdy po tym, jak policjanci z szubińskiego komisariatu skontrolowali go, kiedy pijany wybrał się w trasę. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty, a ze swojego zachowania wytłumaczy się w sądzie.

Policjanci z szubińskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego kontrolując nocą miasto zwrócili uwagę na volvo, którego tor jazdy wydał im się podejrzany. Sposób, w jaki kierowca powadził pojazd wskazywał, że może on być pijany, dlatego mundurowi postanowili skontrolować auto.

Podczas rozmowy z siedzącym za kierownicą 41-latkiem policjanci wyczuli alkohol, a badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. Okazało się, że mieszkaniec gminy wybrał się w trasę mając w organizmie promil alkoholu.

Patrolowcy zatrzymali kierowcy blankiet prawa jazdy i przekazali go pod opiekę znajomemu. W najbliższych dniach czynności z 41-latekiem wykonywać będą kryminalni i kierowca usłyszy zarzuty. Następnie sprawa zostanie przekazana do oceny sądu. Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne