Piłkarskie zmagania LUKS Feniks Mrocza w sezonie jesiennym 2023

rptnb

Do tegorocznych rozgrywek ligowych sezonu piłkarskiego KPZPN przystąpiły 3 młodzieżowe drużyny piłkarskie naszego stowarzyszenia.

Najmłodsza obecnie grupa piłkarska, która reprezentuje nasze miasto, to grupa Orlików, która swoje mecze rozgrywa w systemie turniejowym. Młodzi piłkarze grają bez presji związanej z ligową tabelą.

Grupa młodzika D2, rozgrywa swoje mecze w ramach rozgrywek KPZPN w IV lidze grupa 3. Młodzi piłkarze rywalizują z kolegami z Janowca, Nakła, Szubina, Paterka, Sępólna oraz Żnina. Jak to w sporcie bywa, gramy ze zmiennym szczęściem przeplatając bardzo dobre mecze tymi słabymi. Obecnie drużyna zajmuje miejsce w środku tabeli ligowej.

Najstarsza grupa Trampkarzy ma zadanie najtrudniejsze, gdyż rywalizuje w 2 lidze KPZPN.

Początek rundy mieliśmy bardzo słaby. Kontuzje i choroby czołowych graczy nie pozwalały na równorzędną walkę z zespołami ze Świecie oraz Bydgoszczy. W minioną niedzielę pojawiło się ,,światełko w tunelu” na lepsze wyniki, gdyż nasza drużyna wygrała bardzo ważny mecz z Olimpem Strzelno i odbiła się od ligowego dna tabeli.

Wszystkie nasze zespoły mogą reprezentować naszą Gminę oraz uczęszczać w treningach między innymi, dzięki wsparciu z UMiG Mrocza  która przekazała środki finansowe na rozwój sportu dzieci i młodzieży  w 2023r.

Najstarsza grupa trampkarzy otrzymała również nowe stroje sportowe z Programu Rządowego Ministerstwa Sportu – KLUB 2023r.

Marcin Klebs