Platforma odkryła wyborcze karty. Wiemy, kto będzie liderem listy w okręgu bydgoskim

Koalicja Obywatelska odkryła karty. We wtorkowe popołudnie, lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ujawnił nazwiska liderów list wyborczych.

Do jesiennych wyborów, Platforma Obywatelska – wspólnie z Nowoczesną, Zielonymi (oni dzisiaj podjęli decyzję o starcie jesienią właśnie w tej konfiguracji) i Inicjatywą Polska pójdą pod szyldem Koalicji Obywatelskiej. We wtorkowe popołudnie, lider PO Grzegorz Schetyna wspólnie z szefowymi: Nowoczesnej – Katarzyną Lubnauer i Inicjatywy Polskiej Barbarą Nowacką zwołał konferencję prasową, na której ujawnił nazwiska liderów list wyborczych.

W okręgu nr 4 – bydgoskim, liderem listy będzie Krzysztof Brejza. To obecny szef sztabu wyborczego PO, a jednocześnie polityk, który w niedawnych wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobył 86 tysięcy głosów, co było trzecim wynikiem w województwie, ale mandatu mu nie dało. Wiele wskazuje na to, że z list Koalicji Obywatelskiej wystartuje wiceprzewodniczący bydgoskiej rady miasta Ireneusz Nitkiewicz, który wczoraj poinformował o odejściu z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dwójką na bydgoskiej liście będzie Paweł Olszewski, a trójką – Iwona Kozłowska.

W okręgu toruńskim, na czele listy znalazł się szef tego rejonu Tomasz Lenz, a z dwóch kolejnych miejsc wystartują Domicela Kopaczewska (drugie miejsce) i Arkadiusz Myrcha.

Jesteśmy jedynym ugrupowaniem koalicyjnym, chcemy pokazać, że w polskiej polityce potrzebne jest zaufanie i otwarcie – mówi lider Platformy Grzegorz Schetyna. Pełen skład list ma być znany w połowie sierpnia. 14.08. zaplanowano domykanie list wyborczych, zaś zaakceptowanie pełnych list wyborczych do parlamentu ma odbyć się trzy dni później, kiedy to zaplanowano posiedzenie Rady Krajowej PO.

tekst i zdjęcie: Szymon Fiałkowski – Metropolia Bydgoszcz