Policja o tragicznych skutkach wypadku na nakielskiej obwodnicy

Policjanci z Nakła pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do jakiego doszło wczoraj na obwodnicy miasta. Po zderzeniu motocykla z autem osobowym 31-letni motocyklista zmarł.

Zgłoszenie o wypadku na nakielskiej obwodnicy dyżurny policji otrzymał wczoraj (27.05.20) przed 19. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci referatu ruchu drogowego i kryminalni nadzorowani przez prokuratora. Śledczy zabezpieczali ślady, prowadzili oględziny i przesłuchiwali świadków.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych kierująca volvo, 18-letnia mieszkanka gminy Sadki, wjechała na skrzyżowanie obwodnicy z ul. Olszewską  i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Bydgoszczy motocykliście. 31-latek, który prowadził suzuki pomimo podjętej reanimacji zmarł.

Kierująca volvo była trzeźwa. W związku z rażącym naruszeniem przepisów drogowych mundurowi zatrzymali kobiecie blankiet prawa jazdy, a o tym, czy 18-latka go odzyska zdecyduje sąd.

Okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku będą wyjaśniane w postępowaniu, jakie pod nadzorem prokuratury prowadzą nakielscy policjanci.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią