Policjanci debatowali w Mroczy o bezpieczeństwie Seniorów

Oszustwa na szkodę Seniorów były wiodącym tematem debaty społecznej zorganizowanej przez policjantów w Mroczy. Współorganizatorem przedsięwzięcia był miejscowy Klub Seniora oraz Miejsko-Gminy Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Wczoraj (16.11.23) w sali widowiskowej  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy policjanci zorganizowali debatę społeczną. Spotkanie prowadziła asp. Zofia Wrzeszcz oraz asp. sztab. Piotr Majewski.

W debacie udział wzięli członkowie mroteckiego Klubu Seniora oraz przedstawicielka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nakle. Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy reprezentował kom. Marcin Górak.

Tematem przewodnim debaty były oszustwa popełniane na szkodę Seniorów. Prelegenci omówili różne rodzaje oszustw, przestrzegali, jak nie paść ich ofiarą i przybliżyli dane statystyczne związane z tymi przestępstwami. Dodatkowo przedstawiona została struktura etatowa Komisariatu Policji w Mroczy, stan bezpieczeństwa na terenie gminy, omówiono program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci promowali też aplikację „Moja Komenda”, wskazując pozytywne aspekty płynące z instalacji jej na urządzeniach mobilnych.

Na zakończenie debaty pomiędzy uczestnikami wywiązały się dyskusje i pojawiły się pytania do prowadzących.

 

asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera prasowego KPP Nakło